Usługi księgowe dla Biznesu

rss iconRSS
plende

Data Center naszej infrastruktury IT

getsix® poważnie traktuje Twoje krytyczne dane i aplikacje biznesowe, nigdy wcześniej nie było to tak ważne. Dlatego w centrum danych Beyond.pl, nowoczesnym środowisku zlokalizowanym w Poznaniu, hostujemy naszą infrastrukturę Back-End IT.

To był dla nas prosty wybór, ponieważ Beyond.pl jest pierwszym w Polsce centrum danych neutralnym dla operatorów telekomunikacyjnych, oferującym usługi IT dla sektora biznesowego. Data Center 2 jako jedyne centrum danych w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymało certyfikat ANSI/TIA-942 Rated-4*, co oznacza najwyższy poziom bezpieczeństwa danych. Data Center 2 to infrastruktura odporna na awarie, konserwacje, naprawy lub pojedyncze błędy nie mają wpływu na działanie centrum danych. Jest to możliwe dzięki różnym systemom redundantnym dedykowanym np. do zasilania lub podłączenia.

Relokacja środowiska naszego centrum danych nadal umożliwia nam konkretny dostęp do naszych serwerów i całego pozostałego sprzętu informatycznego, np. pamięci masowej itp., przy jednoczesnym tworzeniu kopii zapasowych naszych danych w dodatkowej lokalizacji geograficznej. getsix® ma dostęp do ponad 20 operatorów telekomunikacyjnych, aby zagwarantować naszym klientom łączność na najwyższym poziomie – 24/7/365. Data Center Beyond.pl zostały połączone za pomocą pierścienia światłowodowego z własnymi punktami połączeń z wiodącymi operatorami telekomunikacyjnymi. Architektura pierścienia została zaprojektowana tak, aby zapewnić redundancję telekomunikacyjną zarówno dla obiektów, jak i wielu punktów dostępowych do operatorów telekomunikacyjnych (POP, PDK) poprzez bezpośrednie połączenia poza obiektami. Dzięki temu, goszcząc naszych klientów w Beyond.pl, możemy rozwijać i świadczyć usługi z wykorzystaniem wydajnych światłowodowych łączy szerokopasmowych o zasięgu krajowym i globalnym.

Data Center Beyond.pl obejmuje ponad 12 800 m2 w swojej lokalizacji w Poznaniu nad dwoma centrami danych i od 2005 roku świadczy usługi telekomunikacyjne dla firm. Ponadto są pionierami na polskim rynku we wprowadzaniu systemu SAP w chmurze, a Data Center 2 to pierwsza lokalizacja w Europie Środkowej i Wschodniej dla Microsoft Azure Stack. Oba ich centra danych przeszły pomyślnie audyt ISO 27001:2013 w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Ponadto, dzięki najnowocześniejszej infrastrukturze, efektywność wykorzystania energii (PUE) w Data Center 2 wynosi 1,1. i jest to najniższy wskaźnik osiągnięty w Polsce.

Dzięki temu, że getsix® jest w stanie zapewnić wirtualny system disaster recovery (vDRC), zasoby informatyczne firmy są dostępne bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu. Zapewnia szybką, profesjonalną i łatwą ochronę Twojej infrastruktury.

To „Backup-Centre-as-a-Service” pozwala nam prowadzić działalność biznesową bez obawy o utratę danych lub kontaktu z naszymi klientami. W razie potrzeby możemy automatycznie rozpocząć korzystanie z vDRC.

*ANSI/TIA-942 Rated-4 Certification – Certificate of American National Institute (ANSI) jest uznawany na całym świecie. Audyt zgodności ANSI/TIA-942 weryfikuje około 2600 wymagań w porównaniu do kilkuset wymagań zweryfikowanych przez konkurencyjną instytucję.

ANSI ustanawia standardy w czterech specyficznych obszarach: architektura, mechanika, zasilanie i telekomunikacja. Oznacza to, że aby uzyskać standard Rated-4, centrum danych musi spełniać maksymalne wymagania we wszystkich tych czterech obszarach. Wszystkie elementy są dokładnie badane, począwszy od elementów infrastruktury, takich jak topografia i projektowanie, aż po elementy bezpieczeństwa, takie jak zasilanie awaryjne lub systemy ochrony przeciwpożarowej.

Bezpieczeństwo

Możemy teraz zapewnić najwyższy standard ochrony Twoich niezastąpionych danych, co jest zgodne z naszymi certyfikatami ISO 27001: 2013 w ramach całej Grupy getsix, a wykorzystywane przez nas obecnie centrum danych jako jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej posiada certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA-942.

Ciągłość działania

Dzięki nowej umowie SLA nasza dostępność sięga poziomu 99,95%. Twoje dane biznesowe będą zatem zawsze dostępne nawet w razie przypadkowej awarii.

Ekonomiczność

Aby nie przejmować się nadmiernymi kosztami, a jednocześnie zadbać o środowisko, getsix Services zastosował nowoczesną infrastrukturę, która pozwoliła na uzyskanie najniższego w Polsce poziomu współczynnika efektywności zużycia energii w naszym centrum danych, który wynosi 1,1. Daje to dodatkową korzyść naszym klientom, ponieważ nie musimy oszczędzać energii, aby uzyskać niższe koszty.

Najnowocześniejsze centrum danych w Europie

Ta przestrzeń technologiczna zapewnia getsix Services centrum danych oraz dostarczanie usług chmury obliczeniowej 24/7 naszym klientom, a także wsparcie techniczne wysoko wykwalifikowanego zespołu Smart Hands.

W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących getsix Services i świadczonych przez nas usług, kliknij tutaj.