Usługi księgowe dla Biznesu

rss iconRSS
plende

Współpraca i przygotowanie dokumentacji dla potrzeb audytu

Rozumiemy, że audyt może być trudnym procesem, dlatego bycie przygotowanym przed rozpoczęciem audytu robi różnicę. Nasi eksperci ds. księgowości – niezależnie od tego, czy jesteśmy już częścią Państwa zespołu, czy też chcą Państwo skorzystać z naszych usług tylko raz w roku – możemy upewnić się, że Państwa księgi i dokumentacja są w porządku, tak aby byli Państwo gotowi do przedstawienia ich audytorowi.

Nasi eksperci księgowi mogą pomóc Państwu przygotować się do corocznego audytu, jednocześnie pomagając odpowiedzieć na wymagania audytora podczas procesu, ponieważ może to być stresujące. Zanim audytor lub firma audytorska pojawi się na miejscu, będziemy starali się Państwu pomóc w:

  • sprawdzeniu poprawnego stanu konta,
  • przygotowaniu uzgodnień i harmonogramów,
  • ewentualnym poprawieniu dokumentacji,
  • dokonaniu przeglądu kontroli wewnętrznej,
  • sporządzeniu sprawozdań finansowych i związanych z nimi ujawnień,
  • odpowiadaniu na zapytania audytorów i rozwiązywaniu problemów technicznych w Państwa imieniu.

Oczywiście, jeśli w trakcie przygotowań odkryjemy jakieś potencjalne problemy, będziemy współpracować z Państwem w celu ich skorygowania przed rozpoczęciem audytu.

Od początku przygotujemy Państwa lepiej, dzięki czemu będą mieli Państwo mniej czasu i środków na przeprowadzenie audytu.


Jak przygotujemy Państwa na audyt?

Pomożemy Państwu przygotować się do audytu finansowego, wiedząc, że wymaga to czegoś więcej niż wygospodarowanie dedykowanego miejsca w Państwa firmie dla zespołu przeprowadzającego prace audytowe.

To właśnie w tej dziedzinie nasi eksperci ds. księgowości są najlepsi:

Przyjęcie pozytywnego nastawienia

Niektórzy dyrektorzy finansowi i księgowi postrzegają prace audytorskie w miejscu przeprowadzania audytu jako drobiazgowe zakłócenie ich codziennej działalności. Mogą mieć pretensje, że muszą wyjaśniać swoje operacje biznesowe i procedury księgowe krytycznym osobom z zewnątrz, które zwrócą uwagę na błędy i wady w sprawozdawczości finansowej.

Chociaż nikt nie lubi być kwestionowany lub krytykowany, audyty nie powinny być konfrontacyjne. Audytor zewnętrzny jest źródłem informacji, które może zapewnić kredytodawcom i inwestorom pewność co do sprawozdawczości finansowej. Oferujemy świeże spojrzenie i wiedzę z zakresu rachunkowości, a także zalecamy sposoby wzmocnienia kontroli wewnętrznej i zminimalizowania ryzyka.

Niech getsix® będzie Państwa łącznikiem.

Dzięki temu, że możemy przejąć Państwa wymagania w zakresie księgowości, jesteśmy doskonale poinformowani i dostępni, aby odpowiadać na zapytania i przygotowywać dokumenty. To minimalizuje wszelkie nieporozumienia lub powielanie wysiłków, jak również minimalizuje czas, w którym zewnętrzni audytorzy są w Państwa siedzibie.

Ustalimy harmonogram działań

Nikt nie lubi opóźnień w oczekiwaniu na poznanie ich finalnych liczb zysku lub rachunku podatkowego. Dlatego opracujemy harmonogram dla Państwa zespołu audytorów, który będzie uwzględniał te ważne daty:

  • termin rozpoczęcia prac w Państwa firmie;
  • ujawnienie zmian w zapisach dziennika i skorygowanego bilansu próbnego;
  • dostarczenie sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych.

Będziemy przeglądać ten harmonogram pod kątem potencjalnych konfliktów terminów, takich jak wakacje, urlopy, zwolnienia lekarskie, konferencje biznesowe oraz terminy bankowe i regulacyjne.

Korzyści z bycia Państwa ekspertem w dziedzinie księgowości

Uzgodnimy Państwa konta, dzięki czemu wszystkie transakcje zostaną wprowadzone do systemu księgowego na dany rok. Będziemy również mieć inną osobę w zespole księgowym, aby sprawdzić harmonogramy pod kątem błędów, rozbieżności i odchyleń od tego, co jest oczekiwane, w oparciu o budżet firmy lub saldo z poprzedniego roku. Będziemy również musieli przekazać kopię zapisów dziennika korygującego z poprzedniego roku, aby ustalić, czy powinny one być dokonane w tym roku także. Z naszego punktu widzenia przyznanie kontroli wewnętrznej zapewnia najbardziej skuteczny sposób na zminimalizowanie błędów i korygujących wpisów w dzienniku podczas audytu finansowego.

Oczywiście przeglądamy wszystkie ostatnie zmiany w przepisach księgowych

Wraz z naszą „siecią kompetencji” stale analizujemy najnowsze przepisy księgowe, aby Państwa sprawozdania finansowe były zgodne z nimi. Kolejny problem będzie od razu rozwiązany.

Nie muszą Państwo dokonywać oceny kontroli wewnętrznej

Dzięki temu, że my zajmiemy się Państwa wymaganiami w zakresie księgowości, nie będą Państwo musieli wypełniać luk w kontrolach wewnętrznych, co drastycznie zmniejszy ryzyko związane z oszustwami i nieprawidłowościami finansowymi. Zajmiemy się Państwa obowiązkami, dzięki czemu nie będą Państwo musieli rozdzielać obowiązków, dokonywać przeglądów menedżerskich, posiadać fizycznych zabezpieczeń, a nawet dokumentacji tych kontroli przed rozpoczęciem pracy w firmie. Jako Państwa partner w księgowości, pomagając Państwu, zapewnimy sprawny przebieg audytu.

Co wyróżnia getsix®?

Pomagając Państwa firmie przygotować się na przybycie audytora, nie tylko ułatwiamy proces i promujemy terminowość, ale także promujemy większe partnerstwo pomiędzy outsourcingiem księgowości do naszej i Państwa firmy. Jesteśmy dumni z „wartości dodanej”, dlatego nic nie stanowi dla nas większego problemu.

Last modified: 20 maja, 2022