W Poznaniu otworzono Międzynarodowe Centrum Logistycznie DHL
Firma DHL oficjalnie otworzyła nowe międzynarodowe centrum logistyczne w Robakowie koło Poznania. Jest to rezultat wspólnego przedsięwzięcia DHL eCommerce, Post + Parcel Germany i DHL Freight. Według informacji DHL, nowy obiekt będzie w stanie obsłużyć nawet milion przesyłek dziennie.
Nowy kompleks, na który przeznaczono 180 milionów euro, zajmuje obszar równy pięciu boiskom piłkarskim. Wyposażony jest w 3000 metrów przenośników taśmowych oraz zdolność sortowania 45 000 paczek na godzinę. Partnerstwo pomiędzy DHL eCommerce i Post + Parcel Germany otwiera możliwość obsługi łącznego wolumenu 1 miliona paczek dziennie w czasach największego obciążenia. Obiekt ten stanowi jeden z największych i najbardziej zaawansowanych centrów sortowania paczek i logistyki w Europie.
Pablo Ciano, dyrektor generalny DHL eCommerce, zaznaczył, że e-commerce to kluczowy element strategii Grupy DHL a utworzenie Międzynarodowego Centrum Logistycznego w Polsce jest istotnym krokiem w rozwoju i modernizacji sieci dystrybucyjnej w Europie. Otwarcie tego obiektu to także ważny element realizacji strategii ekspansji na rynku usług transgranicznych.
Nowatorskie centrum sortowania i dystrybucji stanowi odpowiedź na rozwój sektora przesyłek e-commerce w całej Europie. Wiele międzynarodowych sprzedawców detalicznych i internetowych wykorzystuje Polskę jako centrum dystrybucyjne dla swoich przesyłek e-commerce do i z Europy, zwłaszcza Niemiec. Wiodące marki detaliczne i sprzedawcy online wybrali zachodnią Polskę na lokalizację swoich centrów logistycznych i magazynów, co czyni ją coraz bardziej znaczącą bramą e-commerce do Europy. Dodatkowo, krajowy rynek paczek w Polsce odnotował w ciągu ostatnich pięciu lat wyjątkowy wzrost, głównie za sprawą gwałtownego rozwoju segmentu e-commerce.
Nowe międzynarodowe centrum logistyczne zostało wzniesione zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju DHL, której priorytetem jest ograniczanie wpływu na środowisko naturalne. Jest wyposażone w system fotowoltaiczny, który pokrywa jedną trzecią zapotrzebowania energetycznego obiektu. Pozostałą część energii dostarcza zielona energia elektryczna, co zmniejsza zużycie energii pochodzącej z paliw kopalnych. W celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko, wykorzystano szereg ekologicznych rozwiązań. Do przemieszczania przyczep i kontenerów używane są elektryczne ciężarówki. Dodatkowo, centrum dysponuje około 40 stacjami ładowania dla pojazdów elektrycznych, w tym dostawczych i ciężarowych. Zautomatyzowany system zarządzania ruchem na wjazdach i wyjazdach skraca czas oczekiwania pojazdów co przekłada się na zmniejszenie hałasu i emisji spalin. Obiekt został uhonorowany nagrodą Gold Innovation Award, co podkreśla jego zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz uznaje inwestycję w branżę logistyczną.
Jeśli mają Państwo pytania dotyczące opisanego tematu lub potrzebują Państwo dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu:
DZIAŁ DS. RELACJI Z KLIENTAMI
ELŻBIETA NARON
Główny Konsultant
ds. relacji z klientami
Grupa getsix
***