Usługi księgowe dla Biznesu

rss iconRSS
plende

Aktualności

/ HLB sieć partnerska

Trzy kroki do opracowania strategii zrównoważonego rozwoju

Trzy kroki do opracowania strategii zrównoważonego rozwoju

/
Date03 gru 2021

W nawiązaniu do niedawnej Konferencją Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP26), zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowanych przez HLB International Raportem Zrównoważonego Rozwoju za rok 2021.

Od oczywistych fizycznych skutków zmian klimatycznych, takich jak ekstremalne warunki pogodowe i niedobór zasobów, po zmiany regulacyjne i zgodność z przepisami oraz zwiększone wymagania konsumentów w zakresie zrównoważonego rozwoju: kryzys klimatyczny ma wyraźny i bezpośredni wpływ na biznes i koszty działalności. Raport HLB International na temat zrównoważonego rozwoju „Czy Twoja strategia jest zrównoważona?” przedstawia trzystopniową mapę drogową, która ma pomóc firmom w opracowaniu strategii zrównoważonego rozwoju i analizuje technologie, które mogą pomóc na każdym etapie.

Jak przekierować swoją strategię biznesową w stronę zrównoważonego rozwoju i ostatecznej dekarbonizacji? Warto zacząć od małych, ale zdecydowanych działań i postępować zgodnie z przygotowana przez HLB International trzyetapową mapą drogową:

  • Krok pierwszy – wykonanie przeglądu sytuacji wyjściowej
  • Krok drugi – ukierunkowanie na zrównoważony model biznesowy
  • Krok trzeci – monitorowanie i raportowanie w celu realizacji zrównoważonej wizji

Na każdym etapie wdrażania wyróżniono kilka praktycznych działań, które można podjąć w celu wsparcia nowych celów strategicznych, jak również poprawy wyników finansowych. Raport zawiera również kluczowe pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju i technologii, które pomogą Państwu zrozumieć punkt wyjścia, przekształcić i przeformułować Państwa firmę oraz mierzyć i raportować postępy, aby utrzymać się na właściwej drodze.

PRZECZYTAJ RAPORT

HLB International – Międzynarodowa sieć doradców podatkowych i księgowych

HLB
Biuro rachunkowe getsix® jest członkiem szybko rozwijającej się, dynamicznej sieci niezależnych, profesjonalnych firm księgowych i doradców biznesowych HLB International. Partnerzy HLB to podmioty o ugruntowanych pozycjach w swoich krajach. Wiele z nich znajduje się w krajowej pierwszej dwunastce firm doradczych i księgowych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.hlb.global

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące opisanego tematu lub potrzebują Państwo dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu:

Zadaj pytanie »

Dział ds. relacji z klientami

Elżbieta Naron

Elżbieta Naron
Główny Konsultant
ds. relacji z klientami
Grupa getsix
pl en de

***

Niniejszy okólnik ma charakter niewiążącej informacji i służy ogólnym celom informacyjnym. Przedstawione w nim informacje nie stanowią doradztwa prawnego, podatkowego ani w zakresie zarządzania, jak również nie zastępują indywidualnego doradztwa. Przy opracowaniu niniejszego biuletynu dołożono należytej staranności, jednak bez przejęcia odpowiedzialności za prawidłowość, aktualność i kompletność prezentowanych informacji. Treści w nim zawarte nie stanowią samodzielnej podstawy do działania i nie mogą zastąpić konkretnego doradztwa w indywidualnej sprawie. Odpowiedzialność autorów lub getsix® jest wyłączona. W razie potrzeby uzyskania wiążącej opinii prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Treść niniejszej publikacji stanowi własność intelektualną getsix® lub firm partnerskich i podlega ochronie z tytułu praw autorskich. Osoby korzystające z tych informacji mogą pobierać, drukować i kopiować treść biuletynu wyłącznie na własne potrzeby.