Usługi księgowe dla Biznesu

rss iconRSS
plende

Aktualności

/ Bez kategorii

Filiżanka kawy z Sebastian Mozejko

„Filiżanka kawy z…”
– Sebastian Możejko, Head of IT Department, getsix Wrocław

/
Date28 maj 2021

Przy filiżance dobrej kawy lub herbaty przeprowadzamy inspirujące rozmowy z pracownikami Grupy getsix.

Tym razem porozmawiamy z Sebastianem, kierownikiem działu IT. Sebastian na co dzień stacjonuje we wrocławskim biurze getsix, ale na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za bezawaryjne funkcjonowanie także pozostałych naszych lokalizacji.

Kawa czy herbata? Kiedy i jak?

Swój dzień pracy zaczynam od wypicia kawy w biurowej kantynie. Jest to świetna okazja, aby porozmawiać z innymi, nawiązać relacje z kolegami i koleżankami z getsix®. Czasami przy kawie dowiaduję się też o bieżących problemach natury technicznej i od razu mogę zacząć działać. Można powiedzieć, że łączę przyjemne z pożytecznym 🙂

Jako Kierownik działu IT w getsix® masz odpowiedzialne i złożone zadanie…

To prawda. Jestem odpowiedzialny za to, żeby wszystkie procesy w firmie przebiegały płynnie pod względem technicznym. Od prostych czynności związanych z serwisem sprzętu komputerowego oraz konfiguracją oprogramowania, aż po utrzymanie zaawansowanych systemów, które są nie tylko niezbędne do pracy w zasadzie wszystkim pracownikom, ale także korzystają z nich nasi klienci. Poza tym w getsix® pełnię także funkcję Inspektora Ochrony Danych, który odpowiada za przestrzeganie przepisów dotyczących gromadzenia, przetwarzania, zabezpieczania, przekazywania i wykorzystania danych osobowych.

Ostatni rok pokazał, że nowoczesne technologie mają znaczący wpływ na prowadzenie biznesu. A jaką role pełnią w usługach księgowych?

Powiedzmy sobie szczerze – w dobie pandemii koronawirusa nowoczesne technologie oferują wiele dogodnych rozwiązań, dzięki którym jest możliwe prowadzenie biznesu bez wychodzenia z domu. Doświadczyliśmy tego także w getsix®, kiedy zmuszeni obostrzeniami, musieliśmy przenieść naszą pracę do domowego zacisza. A jednak wszystkie procesy związane z obsługą klienta i funkcjonowaniem firmy przebiegały bez zakłóceń. Dzięki temu, że mamy wdrożone odpowiednie procedury i korzystamy z nowoczesnego oprogramowania, nasza komunikacja wewnętrza i z klientami działa w tym trudnym czasie bez zarzutu.

Odpowiadając na Twoje pytanie – nowoczesne technologie mają ogromny wpływ na sposób prowadzenia księgowości. W zasadzie nie jest dzisiaj możliwe świadczenie wysokiej jakości usług księgowych bez wykorzystania odpowiednich rozwiązań IT. W getsix® korzystamy z jednego z najpopularniejszych i najnowocześniejszych systemów ERP – Microsoft Dynamics NAV. Tego typu rozwiązanie zapewnia nam szybką i zgodną z wymogami RODO pracę z danymi w czasie rzeczywistym.

A jakie korzyści czerpią z Twojej pracy Klienci?

Przede wszystkim wspieramy naszych Klientów poprzez dostarczanie nowoczesnych narzędzi z zakresu analizy i raportowania danych, które są dostępne z dowolnego miejsca na ziemi. Nasze interaktywne usługi w chmurze m.in. e-Service Extranet, e-Service Reporting Portal i inne usługi SaaS pozwalają naszym Klientom wygodnie prowadzić biznes bez konieczności wychodzenia z domu.

Podobnie jak moja poprzednia rozmówczyni, Aneta, pracujesz w getsix® w zasadzie od samego początku. Opowiedz o swoich wrażeniach po prawie 15 latach pracy w getsix®.

Rzeczywiście można powiedzieć, że jestem takim trochę weteranem getsix® 🙂 Praca tutaj jest przede wszystkim różnorodna, niezwykle wymagająca i odpowiedzialna, ale i przez to bardzo satysfakcjonująca. Bycie częścią prężnie rozwijającej się firmy, działającej zgodnie ze standardami i Systemem Zarządzania Jakością oraz branie czynnego udziału w tym rozwoju jest dla mnie powodem do dumy. Duże znaczenie dla mnie ma też relacja z moimi współpracownikami. Razem tworzymy zgrany zespół w biurze, ale także przyjaźnimy się poza jego murami.

Na koniec ulubione pytanie – gdybyś przez jeden dzień mógł być kimś innym, kim chciałbyś być i dlaczego?

Myślę, że tu Ciebie zaskoczę 🙂 – ostatnio moją pasją są rośliny egzotyczne. Mógłbym być na jeden dzień takim ogrodnikiem-hodowcą, ze swoją szklarnią, w której hodowałbym na przykład różne odmiany bananowców. Byłabyś zaskoczona ile jest niesamowitych odmian bananów i innych pięknych roślin egzotycznych, ale to chyba temat na inną rozmowę 🙂