Usługi księgowe dla Biznesu

rss iconRSS
plende

Aktualności

/ Kadry i płace

VAT w Polsce – Rejestracja VAT i VAT-EUR

VAT w Polsce – Rejestracja VAT i VAT-EUR

/
Date14 kw. 2021

getsix® pomaga polskim i zagranicznym firmom w zakresie rejestracji VAT (podatku od wartości dodanej) oraz VAT-EUR w Polsce. Zajmujemy się całym procesem uzyskania polskiego numeru VAT i VAT UE. Reprezentujemy naszych klientów przed polskim urzędem skarbowym i dostarczamy urzędowi skarbowemu dokumenty i stosowne informacje.


Nasze usługi doradztwa podatkowego obejmują:

 • Rejestrację VAT,
 • Przygotowanie Intrastatu,
 • Sporządzanie ewidencji zakupów i sprzedaży VAT na podstawie odpowiedniej dokumentacji otrzymanej od klientów,
 • Sporządzanie deklaracji VAT,
 • Sporządzanie deklaracji VAT-UE – informacje o transakcjach wewnątrzwspólnotowych i korektach deklaracji VAT-UE,
 • Stworzenie dokumentacji do należnego podatku VAT,
 • Przygotowanie dokumentacji do zwrotu VAT,
 • Nadzór podatkowy i przygotowywanie deklaracji podatkowych na podstawie księgowości klienta,
 • Sporządzanie i składanie miesięcznych i rocznych rachunków zysków i strat oraz rocznych deklaracji podatkowych,
 • Deklaracje podatkowe na podstawie istnienia zakładu w rozumieniu umów międzynarodowych w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania,
 • Kompleksową analizę wypełniania przez podatnika obowiązków w zakresie podatku u źródła, w tym naliczanie podatku u źródła, uzyskiwanie zaświadczeń o rezydencji podatkowej oraz sporządzanie deklaracji podatkowych,
 • Doradztwo w kwestiach optymalizacji podatkowej,
 • Reprezentację podatników przed organami podatkowymi, w tym przeprowadzanie kontroli podatkowych.

Często zmieniające się przepisy, niejasne przepisy, niespójne interpretacje i decyzje organów podatkowych – wszystkie te elementy znacznie zwiększają ryzyko podatkowe dla wszystkich firm i przedsiębiorców.

Korzystając z naszych usług księgowych getsix®, możesz mieć pewność, że Twoje zeznania podatkowe są przeprowadzane przez profesjonalistów, którzy śledzą wszelkie zmiany w przepisach podatkowych. Jej rozległa wiedza i praktyka we wszystkich możliwych zastosowaniach prawa podatkowego zapewniają bezpieczeństwo wszelkich rozliczeń podatkowych w Twojej firmie.


Nasza usługa VAT – co nas wyróżnia:

 1. Indywidualna obsługa klienta
  Każdy klient ma do dyspozycji osobę do bezpośredniego kontaktu, również znającą języki obce, oraz zespół, który go wspiera.
 2. getsix® jest częścią HLB International
  międzynarodowej sieci firm doradczych i audytorskich.
 3. Extranet klienta
  Mają Państwo możliwość korzystania z naszego portalu klienta, gdzie udostępniamy Państwu aktualne dane.
 4. Raporty specjalne i analizy
  Wiarygodna analiza danych staje się z każdym dniem coraz ważniejsza. Mogą one stać się podstawą Państwa przewagi konkurencyjnej. Dlatego getsix® oferuje Państwu możliwość tworzenia indywidualnych analiz (Big Data Analytics – Real-Time Analytics) oprócz standardowych raportów dostępnych w extranecie klienta.
 5. Sprawozdawczość i komunikacja w 3 językach
  Raportowanie i komunikacja dostępne w języku polskim, niemieckim i angielskim.
 6. Dobrze wyszkolony i dobrze zorganizowany profesjonalny personel
  Jakość świadczonych przez nas usług została potwierdzona certyfikatem TÜV NORD ISO 9001:2015.
 7. Najwyższe standardy bezpieczeństwa
  Bezpieczeństwo Państwa danych jest dla nas priorytetem. Dlatego nasz dział IT co roku odnawia certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z normą ISO/IEC 2700.

Nasze biura księgowe, doradztwa podatkowego i prawnego znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie całej Polski


Rejestracja i księgowość VAT w Europie

Jesteśmy częścią HLB Global, międzynarodowej sieci firm doradczych i księgowych, która umożliwia nam rozliczanie podatku obrotowego w większości krajów na świecie.

Nasze usługi w zakresie rejestracji VAT w Europie są bardzo rozbudowane, dlatego są wymienione na osobnej stronie internetowej. Jeśli są Państwo zainteresowani usługami w zakresie rejestracji VAT lub rozliczania VAT w innych krajach europejskich, zapraszamy na stronę: amavat.eu.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące powyższego temat lub potrzebują Państwo dalszych informacji, prosimy skontaktować się z Państwa osobą kontaktową, która przekaże Państwa zapytanie do Działu:

Dział ds. relacji z klientami

Elżbieta Naron

Elżbieta Naron
Główny Konsultant
ds. relacji z klientami
Grupa getsix
plPolskienEnglishdeDeutsch

DZIAŁ DS. RELACJI Z KLIENTAMI

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji. Formularz kontaktowy znajdą Państwo na stronie getsix.

Skontaktuj się z nami »

***

Niniejszy okólnik ma charakter niewiążącej informacji i służy ogólnym celom informacyjnym. Przedstawione w nim informacje nie stanowią doradztwa prawnego, podatkowego ani w zakresie zarządzania, jak również nie zastępują indywidualnego doradztwa. Przy opracowaniu niniejszego biuletynu dołożono należytej staranności, jednak bez przejęcia odpowiedzialności za prawidłowość, aktualność i kompletność prezentowanych informacji. Treści w nim zawarte nie stanowią samodzielnej podstawy do działania i nie mogą zastąpić konkretnego doradztwa w indywidualnej sprawie. Odpowiedzialność autorów lub getsix® jest wyłączona. W razie potrzeby uzyskania wiążącej opinii prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Treść niniejszej publikacji stanowi własność intelektualną getsix® lub firm partnerskich i podlega ochronie z tytułu praw autorskich. Osoby korzystające z tych informacji mogą pobierać, drukować i kopiować treść biuletynu wyłącznie na własne potrzeby.