Usługi księgowe dla Biznesu

rss iconRSS
plende

Aktualności

/ Tax

Zmiany przepisów podatkowych 2020 | Ważna zmiana w płatnościach podatkowych: Mikrorachunek podatkowy

Zmiany przepisów podatkowych 2020 | Ważna zmiana w płatnościach podatkowych: Mikrorachunek podatkowy

/
Date07 sty 2020

Od początku 2020 r. każda firma będzie posiadała jeden indywidualny rachunek podatkowy, na który będzie uiszczać zobowiązania podatkowe z tytułu PIT, CIT i VAT. Zatem zamiast jak dotychczas dokonywać opłat na trzy rachunki będziemy robić opłaty na jeden indywidualny mikrorachunek podatkowy.

Numer nowego mikrorachunku podatkowego można sprawdzić lub wygenerować pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego/ poprzez podanie swojego numeru PESEL lub NIP albo zweryfikować go w dowolnym urzędzie skarbowym (bez konieczności składania żadnego wniosku).

Więcej na temat mikrorachunków można dowiedzieć się na rządowej stronie: https://www.podatki.gov.pl/mikrorachunek-podatkowy/

Zmiana wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r., co oznacza, że należności z tytułu CIT i VAT za grudzień 2019 r. uregulujemy już w zmieniony sposób. Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych do wpłat PIT, CIT i VAT pozostaną aktywne do 31 grudnia 2019 r., aczkolwiek zwroty nadpłat i podatków będą realizowane na dotychczasowych zasadach, czyli na rachunek firmowy.

W razie pytań prosimy skontaktować się z naszym Customer Desk albo poprzez formularz kontaktowy na stronie getsix®.

***

Niniejszy Newsletter ma charakter niewiążącej informacji i służy ogólnym celom informacyjnym. Przedstawione w nim informacje nie stanowią doradztwa prawnego, podatkowego ani gospodarczego, jak również nie zastępują indywidualnego doradztwa. Przy opracowaniu niniejszego biuletynu dołożono należytej staranności, jednak bez przejęcia odpowiedzialności za prawidłowość, aktualność i kompletność prezentowanych informacji. Treści w nim zawarte nie stanowią samodzielnej podstawy do działania i nie mogą zastąpić konkretnego doradztwa w indywidualnej sprawie. Odpowiedzialność autorów lub getsix® jest wyłączona. W razie potrzeby uzyskania wiążącej opinii prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Prenumerata niniejszego biuletynu nie jest równoznaczna z powstaniem jakiegokolwiek zobowiązania umownego po stronie getsix®. Treść niniejszej publikacji stanowi własność intelektualną getsix® lub firm partnerskich i podlega ochronie z tytułu praw autorskich. Osoby korzystające z tych informacji mogą pobierać, drukować i kopiować treść biuletynu wyłącznie na własne potrzeby.

Jesteśmy niezależnym członkiem HLB. THE GLOBAL ADVISORY AND ACCOUNTING NETWORK.


logo

Księgowość, kadry i płace, IT, usługi outsourcingowe. Państwa niezawodny Partner w Polsce.

getsix usługi