Usługi księgowe dla Biznesu

rss iconRSS
plende

Aktualności

/ Gospodarka i polityka

Pracownicze Plany Kapitałowe – dodatkowe programy emerytalno-rentowe

/
Data21 mar 2018

Od roku 2019 niektóre przedsiębiorstwa będą zobowiązane do utworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych swoich pracowników w ramach dodatkowych programów emerytalnych. Będą one wprowadzane etapami. Początkowo obowiązek ten będzie dotyczył jedynie przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników. Minimalna składka płacona przez pracodawcę i pracownika powinna wynosić 3,5%.

DrzewaPracownicy mogą jednak w każdej chwili zrezygnować z programu ubezpieczenia emerytalno-rentowego. Jest to pierwsza próba ustanowienia dodatkowego systemu emerytalnego. Państwo oferuje różnego rodzaju premie, aby zachęcić pracowników do oszczędzania. Podobne systemy emerytalne są powszechne w większości państw członkowskich UE. Polska przyjęła za wzór model brytyjski. Podstawowym celem ustawy regulującej plany kapitałowe pracowników jest zabezpieczenie przyszłości przyszłych emerytów.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna (lutego 2018r.)

logo

Księgowość, kadry i płace, IT, usługi outsourcingowe – Państwa niezawodny Partner w Polsce.

getsix usługi

getsix®, jako doświadczony i silny partner biznesowy, oferuje szeroką gamę usług gospodarczych dla lokalnego rynku i inwestycji zagranicznych w Polsce. Usługi świadczone dla klienta zawsze są w centrum wszystkich działań wykonywanych przez getsix®. Do Państwa firmy na stałe przypisana jest osoba kontaktowa. Nowoczesne usługi świadczone przez getsix® dają Państwu możliwość skoncentrowania się wyłącznie na podstawowych działaniach i ekspansji, bez nadmiernego niepokoju związanego z codziennymi czynnościami.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź naszą stronę internetową www.getsix.pl